Samotność – czy można ją oswoić?
„Samotność jest doświadczeniem, które dotyka każdego człowieka w pewnym momencie życia. Jest to subiektywne doświadczenie, które jest interakcją czyjejś osobowości, doświadczeń życiowych i innych zmiennych sytuacji” – pisała badaczka samotności Ami Rokeach. Każdy z nas na inny sposób odbiera samotność – swoją czy innych. Jedni potrafią z niej czerpać, dla innych jest niszczycielską siłą, przez którą pogrążają się w smutku, mimo że na co dzień są otoczeni ludźmi. Samotność przybiera różne oblicza i zmienia się w zależności od etapów naszego życia i doświadczeń. Wiąże się z odrzuceniem społecznym, lękiem przed śmiercią, samotnością wyboru, odrzuceniem społecznym, potrzebą akceptacji albo tym, że brakuje nam kogoś, kogo moglibyśmy kochać i kto kochałby nas. Co możemy zrobić, żeby poradzić sobie ze swoim poczuciem samotności?
Data publikacji: 24.12.2016
Prelegent:
Z wykładu dowiesz się:
- Jak samotność jest odbierana dziś?
- Jak poradzić sobie ze swoim poczuciem samotności?
- Czy wynika ona z deficytu miłości w dzieciństwie?
Prelegent
Psycholog i trener biznesu, absolwent psychologii na Uniwersytecie Opolskim. W kręgu jego zainteresowań naukowych znajdują się zagadnienia takie jak prokrastynacja, wypalenie zawodowe, zaangażowanie w pracę, psychologia organizacji.